Studentští ambasadoři

Poradenské centrum Ostravské univerzity má i své ambasadory. Pomáhají nám s propagací, mají možnost se aktivně zapojit do celouniverzitních akcí, vyjíždění na střední školy a v neposlední řadě pomáhají studentům i uchazečům získávat co nejvíc informací o oborech, fakultách i univerzitě. Pokud tě něco zajímá, neváhej a kontaktuj je!

Bc. Hedvika Bučková
Bc. Hedvika Bučková
studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Rozvoj a řízení v sociální práci

Fakulta sociálních studií

Po vystudování gymplu jsem měla jasno, že chci studovat něco, co zahrnuje práci s lidmi. Chtěla jsem zůstat někde v okolí, proto jsem si vybrala Ostravskou univerzitu, kde momentálně studuji 1.ročník navazujícího magisterského programu Rozvoj a řízení v sociální práci. Studium sociální práce mě opravdu baví, líbí se mi zázemí a podpora velké univerzity a zároveň osobní přístup naší malé fakulty. Myslím, že lépe jsem si vybrat nemohla. Během bakalářského studia jsme měli spoustu předmětů zaměřených na komunikaci, psychologii nebo třeba i právo. To, že vystudujete zrovna sociální práci však nutně neznamená, že se jí pak musíte věnovat, studium zrovna tohoto oboru vám dá spoustu odborných znalostí, které využijete také v běžném životě, tak určitě i případně v jiném zaměstnání. To ale není můj případ, já v sociální sféře již pracuji a rozhodně s tím nehodlám přestat. Ráda se o své zkušenosti podělím s dalšími studenty a ráda poradím!

Kontakt: , 737 665 025

Jan Foltýn
Jan Foltýn
student 3. ročníku bakalářského studijního programu Matematika se zaměřením na vzdělávání se specializací Matematika - Informační a komunikační technologie (se zaměřením na vzdělávání pro ZŠ)

Jsem člověk, který vše řeší spontánně a řídí se srdcem. Od mala jsem měl v plánu učit někdy v budoucnu matematiku, která mě moc bavila a představoval jsem si být učitelem. Přihlásil jsem se na místní gymnázium a ze srandy zvolil i nějaký IT obor na elektroprůmyslovce, protože mě bavilo pracovat s počítačem. Dostal jsem se na obě školy a nějakým zázrakem mě mysl poslala na průmyslovku. Zde jsem si po celé 4 roky utvrdil, že tento svět není pro mě a k matematice jsem měl stále lepší vztah i díky skvělé matikářky! Po maturitě jsem myšlenku učitelství vypustil, protože jsem si řekl, že IT je lepší a překousnu odpor, který jsem k ní měl vybudovaný. Bohudík, podvědomí se probudilo, mě jednoho dne v noci ozářilo a přihlásil jsem se mezi posledními na druhé kolo výběrového řízení k nám na Ostravskou univerzitu na učitelství matematiky. Popravdě? Udělal jsem to nejlepší, co jsem mohl!! Našel jsem si zde skvělé kamarády, poznal plno nových lidí a také zažívám férový a přátelský přístup vyučujících. Líbí se mi, že ke každému studentovi se přistupuje individuálně a nejsme pouhá čísla. Mimo to, Ostrava je krásné a jedinečné industriální město, ve kterém stojí za to v něm studovat. Velmi rád Vám s čímkoliv pomůžu, stačí napsat nebo zavolat :-). Těším se na brzké shledání.

Kontakt: , 731 765 977

Bc. Filip Kotala
Bc. Filip Kotala
student 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Učitelství pro 2. stupeň základní školy - Tělesná výchova a Informační a komunikační technologie zaměřené na vzdělávání

Pedagogická fakulta

Moje první krůčky na vysokých školách nevedly hned na OU, byl jsem rok na VŠB a až potom jsem zjistil, která část Ostravy je lepší :-D. Na OU jsem maximálně spokojený, líbí se mi kolektiv a to nejen mých spolužáků, ale také kolektiv, který tvoříme s učiteli. Přátelský, osobní ale profesionální přístup, to je to, co podle mě vystihuje PdF OU. Během studia jsem se naučil komunikovat s lidmi, vystupovat před nimi, pracovat efektivně a správně s dětmi. OU mi také dala skvělou příležitost a zkušenost v podobě ambasadorství, kde se podílíme na všech možných akcích OU, ale také poskytujeme poradenské služby uchazečům, studentům a absolventům. Jsem velmi rád, že jsem si pro studium vybral právě Ostravu, protože kulturního vyžití, sportovních akcí a mnoho dalšího zde máme opravdu požehnaně. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na skvělé restaurace, kavárny a hospody :-D. Už se těším, až vám povím zážitky ze studentského života!

Kontakt: , 737 537 728

Terezie Gilligová
Terezie Gilligová
studentka 3. ročníku bakalářského programu Operní zpěv

Fakulta umění

Mé jméno je Terezie Gilligová.
Momentálně studuji na Fakultě umění operní zpěv. Od září budu nastupovat do prvního ročníku magisterského studia. Zpěvu se věnuji od malička, snad od doby, co jsem začala mluvit. Předtím jsem studovala na gymplu. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozhodla, že se zpěvu chci věnovat opravdu celý život a mít povolání uměleckého zaměření. Rozhodla až jedna celostátní soutěž. Na závěrečném koncertě jsem zjistila, jak je krásné zpěvem předávat emoce a rozdávat tak lidem radost. Na Ostravskou jsem se tedy hlásila hned po gymplu a šla jsem přímo k jedné paní profesorce, která mě na výšku připravovala a moc jsme si rozuměly. Jsem zde opravdu spokojená. Zvláště po gymnáziu jsem šťastná, že konečně dělám věci mého zaměření, jako je zpěv, herectví, tanec a divadlo. I samotnou Ostravu mám ráda. Procházky okolo řeky, spoustu akcí a podniků, vináren, kaváren, kam se dá jít si odpočinout nebo za zábavou. Nemluvě o divadlech, kolik jich ta naše Ostrava má. Ač se to na první pohled nemusí zdát, Ostrava je opravdu kulturní město!!! Těším se, že jej budu moct společně s Ostravskou univerzitou představit i vám!

Kontakt: , 792 238 097

BcA. Leonard Kramár
BcA. Leonard Kramár
student 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Knižní design a animace

Fakulta umění

Na Fakulte umení som už piatym rokom a určite by som nič nemenil. Voľnosť, ľudský prístup, záujem, priateľská atmosféra a odborné poradenstvo, ktorému sa novým študentom na Fakulte umení dostáva zo strany skúsenejších študentov, pedagógov a zamestnancov univerzity je nad zlato. Fakulta umění ponúka mnoho zaujímavých predmetov a workshopov, s rôznymi skvelými lokálnymi, ale aj zahraničnými pedagógmi. Množstvo možností zahraničných študijných pobytov, pracovných a absolventských stáží, ponúkajú absolventom takmer istý job. Máme taktiež skvelé zázemie, čo sa týka digitálnych technológií a to od 3D tlačiarní, UV tlače, Laseru, až po grafické tablety apod. Tak neváhajte a príďte to spoznať na vlastnej koži!

Kontakt:

Bc. Lucie Krátká
Bc. Lucie Krátká
studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Učitelství biologie a tělesné výchovy

Přírodovědecká fakulta

Ahoj, mé jméno je Lucka. Studovala jsem jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Na OU jsem se zpočátku přihlásila kvůli širokým nabídkám vycestování do zahraničí s programem Erasmus a možností využít francouzštinu z gymnázia při budoucím studiu a cestování.
V Ostravě jsem se narodila, mám tady spoustu přátel a rodinu. Kromě osamostatnění a poznávání nových měst mě nic nelákalo k odchodu. :D
Už delší dobu hraju a trénuju volejbal, takže jsem nechtěla opouštět spoluhráčky a zejména ty malé nadějné budoucí sportovkyně. Na obor učitelství jsem se přihlásila v podstatě náhodou, původně jsem si vybrala Lékařskou fakultu - Všeobecné lékařství, ale nakonec si Učitelství biologie a tělesné výchovy získalo mé srdce. Sportuji od malička a lidské tělo mě vždy zajímalo, takže jak biologie, tak tělesná výchova přesně naplnily mé představy. OU nabízí velkou spoustu nabídek na brigády. Jednu takovou jsem využila i já a dostala jsem se až sem, na místo ambassadorky. O tom, že jsem díky OU získala plno nových přátel, lásku a také spoust nových zážitků a zkušeností, to jistě není pochyb.
Samozřejmě každá fakulta přináší zajímavé nové věci. Za mě s velkou spokojeností můžu doporučit přírodovědeckou a pedagogickou fakultu. Pokud chcete studovat a zároveň se bavit, je to výborná kombinace!
Těším se až vám řeknu o našem studentském životě víc.

Kontakt: , 733 675 998

Ondřej Pernecký
Ondřej Pernecký
student 5. ročníku magisterského studijního programu Geografie a tělesná výchova pro střední školy

Přírodovědecká fakulta

Ahoj, jmenuji se Ondra a čeká mě poslední rok magisterského studia v oboru Geografie a tělesná výchova pro střední školy. Tím že mám dva typy oborů, přírodovědecký a pedagogický, studuju tak jak na přírodovědecké, tak na pedagogické fakultě. Oficiálně však spadám pod přírodovědeckou.
Když jsem dokončil střední školu, tak jsem se rozhodoval mezi OSU a UPOL. Po přijímacích zkouškách však jednoznačně zvítězila Ostravská. Už tam jsem měl totiž pocit, že lidi aspoň trochu zajímám a nejsem jen číslo na papíře. Zeptali se mě, jestli vím kam dál jít, protože jednotlivé části přijímacích zkoušek byly různě po městě, navedli mě a vše vysvětlili. Tím že jsem z okolí Ostravy, byla to pro mě po této zkušenosti jasná volba. Začal jsem studovat tady u nás a do teď jsem vděčný za tohle rozhodnutí. Na škole jsem našel výtečnou partu lidí, díky které mě studium baví. Být totiž tělocvikářem, to chce specifické povahové rysy jako smysl pro humor, trochu bláznovství a znovu smysl pro humor, protože zábavnější bandu, než jsme my, nenajdete! Studium na OU mě přivedlo ke spoustě zajímavým lidem , kteří mě toho spoustu naučili i mimo akademickou oblast, ale to nejdůležitější, dalo mi kamarády na celý život. A za to Ostravské univerzitě děkuji a doufám, že pokud se zde někdy potkáme, budete mít stejné dojmy jako já!

Kontakt: , 739 177 819

Tomáš Kolek
Tomáš Kolek
student 3. ročníku magisterského studijního programu Všeobecné lékařství

Lékařská fakulta

Po vystudovaní střední školy v Karviné jsem se rozhodl, podat si přihlášku do Ostravy na obor Všeobecné lékařství. Studuju již zde třetím rokem a jsem opravdu rád, že jsem se pro něj rozhodnul. Studium je zajímavé a velmi mě baví. Praktická výuka je velice přínosná, jelikož ve skupinách jsme v malém počtu, takže si můžeme vyzkoušet více věcí. A skvělé je, že si student může zapsat i předměty z jiných fakult nejen z Lékařské fakulty. Velmi rád Vám představím náš obor a také se těším na Vaše dotazy.

Kontakt:

MUDr. Martin Palička
MUDr. Martin Palička
student navazujícího doktorského programu Klinické neurovědy

Lékařská fakulta

Součástí Ostravské jsem již šest let a musím se přiznat, že mi přirostla k srdci natolik, že po dokončení medicíny pokračuji ve studiu v navazujícím Ph.D. programu. Ostravu, její atmosféru a okolí jsem si zamiloval, přestože pocházím ze Slovácka na jižní Moravě. Studium na Ostravské mi dalo nekonečné množství vědomostí, dovedností, zážitků, zkušeností i kontaktů včetně životní partnerky. A co pro mě Ostravská znamená? Třemi slovy - nekonečné možnosti seberealizace. Rád se o své zkušenosti s vámi podělím.

Kontakt:

Eddie Knop
Eddie Knop
student 3. ročníku bakalářského studijní programu Český jazyk a literatura

Filozofická fakulta

Po vystudování gymnázia nebyla Ostrava mou první volbou, i když mě táhl kulturní a studentský život, který zpříjemňuje léta strávená na univerzitě. Ale jak už to tak bývá, život vás mnohdy pošle tam, kde si myslí, že vám bude dobře, a tak jsem se dostal na Ostravskou univerzitu. Obor studia byl jasný, vzhledem k mé lásce pro český jazyk a českou literaturu. Fakultu jsem si vybral, protože jsem se chtěl ponořit opravdu do hloubky naše nádherného jazyka. Zde jsem pochopil, jak je důležité studovat někde, kde se o vás vaše škola zajímá a dává vám neskutečnou podporu jak v kariérním postupu, tak v osobním životě. Rozhodně bych neměnil a jsem rád, že studuji na univerzitě, která má o své studenty zájem a podporuje jejich projekty. Samotná Ostrava je místem zážitků a kultury. Hned v prvním týdnu jsem si zde našel super přátele, se kterými jsme v Ostravě podnikli spoustu věcí, a díky kolejím Ostravské univerzity se náš život nezastavil ani v období koronaviru, za což jsem moc rád. Těším se až vám představím studentský život na Ostravské univerzitě.

Kontakt: , 731 590 504


Zveřejněno / aktualizováno: 11. 10. 2021