Studentští ambasadoři

Poradenské a kariérní centrum Ostravské univerzity má i své ambasadory. Pomáhají nám s propagací, mají možnost se aktivně zapojit do celouniverzitních akcí, vyjíždění na střední školy a v neposlední řadě pomáhají studentům i uchazečům získávat co nejvíc informací o oborech, fakultách i univerzitě. Pokud tě něco zajímá, neváhej a kontaktuj je!

Jan Foltýn
Jan Foltýn
student 3. ročníku bakalářského studijního programu Matematika se zaměřením na vzdělávání se specializací Matematika - Informační a komunikační technologie (se zaměřením na vzdělávání pro ZŠ)

Jsem člověk, který vše řeší spontánně a řídí se srdcem. Od mala jsem měl v plánu učit někdy v budoucnu matematiku, která mě moc bavila a představoval jsem si být učitelem. Přihlásil jsem se na místní gymnázium a ze srandy zvolil i nějaký IT obor na elektroprůmyslovce, protože mě bavilo pracovat s počítačem. Dostal jsem se na obě školy a nějakým zázrakem mě mysl poslala na průmyslovku. Zde jsem si po celé 4 roky utvrdil, že tento svět není pro mě a k matematice jsem měl stále lepší vztah i díky skvělé matikářky! Po maturitě jsem myšlenku učitelství vypustil, protože jsem si řekl, že IT je lepší a překousnu odpor, který jsem k ní měl vybudovaný. Bohudík, podvědomí se probudilo, mě jednoho dne v noci ozářilo a přihlásil jsem se mezi posledními na druhé kolo výběrového řízení k nám na Ostravskou univerzitu na učitelství matematiky. Popravdě? Udělal jsem to nejlepší, co jsem mohl!! Našel jsem si zde skvělé kamarády, poznal plno nových lidí a také zažívám férový a přátelský přístup vyučujících. Líbí se mi, že ke každému studentovi se přistupuje individuálně a nejsme pouhá čísla. Mimo to, Ostrava je krásné a jedinečné industriální město, ve kterém stojí za to v něm studovat. Velmi rád Vám s čímkoliv pomůžu, stačí napsat nebo zavolat :-). Těším se na brzké shledání.

Kontakt: , 731 765 977

Bc. Filip Kotala
Bc. Filip Kotala
student 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Učitelství pro 2. stupeň základní školy - Tělesná výchova a Informační a komunikační technologie zaměřené na vzdělávání

Pedagogická fakulta

Moje první krůčky na vysokých školách nevedly hned na OU, byl jsem rok na VŠB a až potom jsem zjistil, která část Ostravy je lepší :-D. Na OU jsem maximálně spokojený, líbí se mi kolektiv a to nejen mých spolužáků, ale také kolektiv, který tvoříme s učiteli. Přátelský, osobní ale profesionální přístup, to je to, co podle mě vystihuje PdF OU. Během studia jsem se naučil komunikovat s lidmi, vystupovat před nimi, pracovat efektivně a správně s dětmi. OU mi také dala skvělou příležitost a zkušenost v podobě ambasadorství, kde se podílíme na všech možných akcích OU, ale také poskytujeme poradenské služby uchazečům, studentům a absolventům. Jsem velmi rád, že jsem si pro studium vybral právě Ostravu, protože kulturního vyžití, sportovních akcí a mnoho dalšího zde máme opravdu požehnaně. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na skvělé restaurace, kavárny a hospody :-D. Už se těším, až vám povím zážitky ze studentského života!

Kontakt: , 737 537 728

Terezie Gilligová
Terezie Gilligová
studentka 3. ročníku bakalářského programu Operní zpěv

Fakulta umění

Mé jméno je Terezie Gilligová.
Momentálně studuji na Fakultě umění operní zpěv. Od září budu nastupovat do prvního ročníku magisterského studia. Zpěvu se věnuji od malička, snad od doby, co jsem začala mluvit. Předtím jsem studovala na gymplu. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozhodla, že se zpěvu chci věnovat opravdu celý život a mít povolání uměleckého zaměření. Rozhodla až jedna celostátní soutěž. Na závěrečném koncertě jsem zjistila, jak je krásné zpěvem předávat emoce a rozdávat tak lidem radost. Na Ostravskou jsem se tedy hlásila hned po gymplu a šla jsem přímo k jedné paní profesorce, která mě na výšku připravovala a moc jsme si rozuměly. Jsem zde opravdu spokojená. Zvláště po gymnáziu jsem šťastná, že konečně dělám věci mého zaměření, jako je zpěv, herectví, tanec a divadlo. I samotnou Ostravu mám ráda. Procházky okolo řeky, spoustu akcí a podniků, vináren, kaváren, kam se dá jít si odpočinout nebo za zábavou. Nemluvě o divadlech, kolik jich ta naše Ostrava má. Ač se to na první pohled nemusí zdát, Ostrava je opravdu kulturní město!!! Těším se, že jej budu moct společně s Ostravskou univerzitou představit i vám!

Kontakt: , 792 238 097

BcA. Leonard Kramár
BcA. Leonard Kramár
student 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Knižní design a animace

Fakulta umění

Na Fakulte umení som už piatym rokom a určite by som nič nemenil. Voľnosť, ľudský prístup, záujem, priateľská atmosféra a odborné poradenstvo, ktorému sa novým študentom na Fakulte umení dostáva zo strany skúsenejších študentov, pedagógov a zamestnancov univerzity je nad zlato. Fakulta umění ponúka mnoho zaujímavých predmetov a workshopov, s rôznymi skvelými lokálnymi, ale aj zahraničnými pedagógmi. Množstvo možností zahraničných študijných pobytov, pracovných a absolventských stáží, ponúkajú absolventom takmer istý job. Máme taktiež skvelé zázemie, čo sa týka digitálnych technológií a to od 3D tlačiarní, UV tlače, Laseru, až po grafické tablety apod. Tak neváhajte a príďte to spoznať na vlastnej koži!

Kontakt:

Bc. Lucie Krátká
Bc. Lucie Krátká
studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studijního programu Učitelství biologie a tělesné výchovy

Přírodovědecká fakulta

Ahoj, mé jméno je Lucka. Studovala jsem jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Na OU jsem se zpočátku přihlásila kvůli širokým nabídkám vycestování do zahraničí s programem Erasmus a možností využít francouzštinu z gymnázia při budoucím studiu a cestování.
V Ostravě jsem se narodila, mám tady spoustu přátel a rodinu. Kromě osamostatnění a poznávání nových měst mě nic nelákalo k odchodu. :D
Už delší dobu hraju a trénuju volejbal, takže jsem nechtěla opouštět spoluhráčky a zejména ty malé nadějné budoucí sportovkyně. Na obor učitelství jsem se přihlásila v podstatě náhodou, původně jsem si vybrala Lékařskou fakultu - Všeobecné lékařství, ale nakonec si Učitelství biologie a tělesné výchovy získalo mé srdce. Sportuji od malička a lidské tělo mě vždy zajímalo, takže jak biologie, tak tělesná výchova přesně naplnily mé představy. OU nabízí velkou spoustu nabídek na brigády. Jednu takovou jsem využila i já a dostala jsem se až sem, na místo ambassadorky. O tom, že jsem díky OU získala plno nových přátel, lásku a také spoust nových zážitků a zkušeností, to jistě není pochyb.
Samozřejmě každá fakulta přináší zajímavé nové věci. Za mě s velkou spokojeností můžu doporučit přírodovědeckou a pedagogickou fakultu. Pokud chcete studovat a zároveň se bavit, je to výborná kombinace!
Těším se až vám řeknu o našem studentském životě víc.

Kontakt: , 733 675 998

Tomáš Kolek
Tomáš Kolek
student 3. ročníku magisterského studijního programu Všeobecné lékařství

Lékařská fakulta

Po vystudovaní střední školy v Karviné jsem se rozhodl, podat si přihlášku do Ostravy na obor Všeobecné lékařství. Studuju již zde třetím rokem a jsem opravdu rád, že jsem se pro něj rozhodnul. Studium je zajímavé a velmi mě baví. Praktická výuka je velice přínosná, jelikož ve skupinách jsme v malém počtu, takže si můžeme vyzkoušet více věcí. A skvělé je, že si student může zapsat i předměty z jiných fakult nejen z Lékařské fakulty. Velmi rád Vám představím náš obor a také se těším na Vaše dotazy.

Kontakt:


Zveřejněno / aktualizováno: 19. 01. 2023